محل تبلیغات شما
حتما ضرب المثل یک بام و دو هوا را شنیده اید ؛شاید هم خودتان آنرا اجرا کرده باشید ویا بر روی شما اجرا کرده باشند.اما حکایت این مثال را شنیده اید؟اگر هم شنیده باشی ولی شنیدن مجدد آن خالی از لطف نیست مخصوصا اینکه در آخر میخواهم به جریاناتی اشاره کنم که دقیقا یک بام و دو هواست.

اما حکایت:

زنی بود که دختر و پسری داشت ،وبحدی دوستشان داشت که حتی بعد از ازدواج اجازه نمیداد اورا ترک کنند ،وهمگی به همراه عروس و داماد و نوه ها با هم زندگی میکردند،شبی از شبهای تابستان که گرما باعث میشد برای خوابیدن راحت به فضای باز پشت بام پناه ببرندو پشه بندهای سفید حجابی بود برای دور ماندن از نگاه چشمان نامحرم مادر حکایت ما طبق عادت رفت که به جگر گوشه هایش سر بزند اول آرام لای پشه بندی که پسر وعروسش در آن خوابیده بودند باز کرد ودید عروس سفت و سخت پسر نازنینش را بغل کرده و خوابیده سریع وارد عمل شد وبا گفتن توی این هوای گرم خفه کردی پسرم را فاصله ای بین آندو ایجاد کرد و به سراغ دختر و دامادش رفت ومشاهده کرد که هر کدام یک طرف پشه بند خوابشان برده با آرامش تمام ونوازش چنین گفت که در این هوای سرد همدیگر روبغل کنید تا سرما نخورید ،عروس که شاهد این مکالمه بود به همسرش گفت قربان برم خدا را یک بام و دو هوا را این ور گرم و تابستان اونور سرد و زمستان.

اما هدف از این مقدمه چینی دراز این است که میخواهم نمونه عینی این ضرب المثل را که نه در پشت بام بلکه در سراسر ایران زمین حاکم است را بازگو کنم تا همان گونه که به من ثابت شده که یک بام‌و دو هوا امکان پذیر است به شما هم ثابت کنم،وحکایت من نمونه مشتی از خروار است ؛حال حکایت من:

تابستان گذشته بود که چند زن و دختر هدف اسید پاشی عده ای قرار گرفتند که این جنایت را بنا به دستور وبرای ایجاد جو رعب و وحشت بین ن ودختران انجام میدادند ؛دخترانی که مورد هدف قرار گرفتند ،وتمام زیبایی دخترانه خود را در لحظه ای درد آور برای همیشه از دست دادند و تمام امیدشان برای زندگی آینده را یکباره از دست دادند واز آنروز فقط به امید دستگیری اسید پاش که از او یک هیولا ساخته انتظار می کشند تا بپرسند چرا وبه کدامین گناه ،ناکرده چنین کردی؟ اما این انتظار هنوز به پایان نرسیده ،گویا چنین افرادی از مادر زاده نشده اند،در شهری که تمامی نقاط آن تحت پوشش ورسد دائم دوربین های ترافیکی-امنیتی است وجنبیدن یک پشه هم از دیدشان مخفی نخواهد ماند وبجز آن تمامی مغازه ها وساختمان های اداری و مسی در آن مسیر هم توسط دوربین محافظت می شوند ولی هیچکدام از آنان حتی یک تصویر تیره و تار از یکی از افراد اسید پاش ثبت و ضبط نکرده ،(اینهم از امدادهای غیبی است که به کمک جنایتکاران آمده)از آن روز شوم تا همین حالا حتی یکنفر از اسید پاش ها دستگیر نشده اند و گویا پرونده هم بنا بدستور مختومه شده وفقط دختران بودند که نابود شدند،این یکطرف آسمان ،اما طرف دیگر آن :بنا به گفته زنگنه رئیس دادگستری لالی از توابع خوزستان فردی که بخاطر مباشرت در یدن یک مرغ متواری بود با تلاش پرسنل نیروی انتظامی وطی عملیات شناسایی و کمین !!!!(دراکولا بوده) دستگیر شد وپس از طی مراحل مقدماتی تحقیق دادگاه بدین صورت مبادرت به صدورورای نمود که مراتب جهت اعتماد مردم شریف به اطلاع میرسد (چه رئیس دادگستری قانونمند ی وچقدر به مردم حرمت گذاشته) فرد نامبرده در پرونده بدلیل مباشرت در یدن یک مرغ به سه سال حبس و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم گردید !!!!!(اینهم ژان والژان ایرانی که بخاطر ش اکت در یدن یک مرغ )بدون استفاده از فیلم و عکس دوربین های امنیتی ترافیکی وبا تلاش پلیس این جنایتکار روانه زندان شد تا امنیت و آرامش به جامعه باز گردد

اینهم اونور بام .حالا قبول دارید که یک بام و دو هوا غیر ممکن نیست ومیتواند یک بام و چند هوا باشد بلکه آسمان در همه جا یک رنگ نیست وآنهم میتواند با توجه به مقتضیات روز هر جا به یک رنگ جداگانه باشد .

مادرم را بردند.....

بازی ایران وامریکا....

یک بام و دو هوا.....

یک ,بام ,هم ,هوا ,حکایت ,پشه ,یک بام ,بام و ,و دو ,دو هوا ,در یدن

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانستنیهای یک شیعه